Ne e duam thembren tone te larte dhe qe kemba jone te duket bukur, ne enderrojme t’i kemi keto kepuce te bukura dhe te rehatshme qe do i paraqesim ne vijim. Per keto jane perkujdesur dizajneret si Christian Louboutin, Manolo Blahnik,  Giuseppe Zanotti, etj.

Parizienia Laurence Dacade, ka qene e fiksuar nga mosha katërmbëdhjetë vjeçare mbas kepuceve. Dashuria e saj per kepucet shkelqen permes koleksioneve te saja terheqese, te cilat jane te frymezuara nga grate ne mbare boten, ne te gjitha udhetimet e saj.
Pavaresisht se sa ato mund te duken te guximshme, kepucet Dacade jane te njohura per super-qetesine e tyre.

Me krijimet e fresketa-guximshme qe bene Bionda Castana, nuk eshte per tu habitur qe yjet si Lily Allen dhe Keira Knightley jane pare qe veshjet e tyre jane kombinuar me keto kepuce te Castanes.
Kjo linje e kepuceve tashme eshte e njohur nderkombetarisht dhe shume femra po ndihen rahat me kete lloj kepuce dhe po duken seksi.

Sofistikimi i paduruar-i mbrehte eshte force shtytese-levizese e linjes se Alessandra Lanvin Aperlait. Duke permendur qe ajo eshte diplomuar ne historine e artit, ajo eshte ndikuar nga Pollock, Picasso dhe Mondrian.
Linjat e saj te kepuceve jane ne dispozicion ne 15 vende te botes. Nese do t‘i kombinonit keto kepuce me nje veshje te bukur, me nje fustan do te dukeshit luksoze dhe kemba juaj do te ishte dukur shume bukur.

Per moden ne Milano si dhe per Alexander Wang i cili eshte duke punuar si një stilist në New York City, nuk është çudi që këpucë Olivia De Ambrogio janë ne tere boten.
Projektuesi italian bashkon materiale luksoze, forma të ashpra duke bërë koleksione te rahtshme per kemben e çdo femre.

Dizajneri kubanez Alejandro Ingelmo qe ka qenë i nominuar dy herë për Çmimin Swarovski për Dizajn Accessory, vjen me kete model shume te guximshem.
Prespektiva e Alejandros është plotësisht e llojit “një-e-një”, pasi qe ai merr frymëzim nga të dyja: trashëgimia e tij latine dhe stili i rruges se New York City.
Stilet e Alejandros dalin shume stil eksotik, modern dhe seksi.

Ju mund te vereni se stili i kepuceve te Max Kibardin eshte shume elegant dhe seksi. Kibardin kepucet e tij i punon me shume perkushtim, ai madje perdor lesh në këpucët e tij por ai e bën atë në mënyrën më elegante te mundshme.
Ai pasi filloi te punoj edhe me Karl Lagerfeld pati shume suksese ne dizajnimin shume seksi te kepuceve, por talentin e tij e shprehi edhe ne markat boterore si Reem Acra dhe J. Mendel.