Ne qofte se ju jeni te apasionuara ndaj flokeve te gjata, atehere ky artikull do ju ndihmoje te frymezoheni qe te i rregulloni ato me stile te ndryshme te mrekullueshme.

1.

KTHEJ FLOKET TUAJA NE ANEN E KUNDERT


Shkoni ne cilesite tuaja natyrale, si Kristen Stewart këtu ne foto, sperkatni flokun me nje uje te kripur llak dhe mbledhni lemsh flokt kur ti leshoni ato perfundojn ne rremuje. Pastaj, zgjedhni anën tuaj më të mirë dhe kheni fillesat tuaja ne anen e kundert, duke lejuar qe fytyra juaj te shihet.

 2.PRITINI BLUNT BENGS


Flokt ekstra te gjata dhe majat e thyera si Zooey Deschanel’s, do te dukeshti perfekt.
Tregoni stilistit tuaj qe te prej floket (balluket) ne qender ne menyre qe ato te bien posht vetullave tuaja, ndersa ato te jashtmet duhet te jene pak me te gjata.

3.


Stili i flokeve te Selena Gomes behet shum leht se sa duket: thjesht terhiq floket tuaja mbrapa dhe kthjeji perfundi dhe kapi me kunja (tela-kapse). Kjo krijon pamjen se ju keni shkurtuar folket tuaja.

 

4. BENI FLOKT BISHT

Ju nuk do te gabonit nese do ti benit floket bisht si Malin Akerman. Per ta bere kete pamje ju duhet qe floket tuaja ti krehni mire me nje brush ne menyre qe ti hedhni posht qdo forme te gungave per nje fund te qete. I ndani floket ne dy pjese dhe me sprej (llak) i lemoni ato dhe do te ndjeheni te qeta me kete kapje te flokeve.

5. Floket e drejtuara me hekur

Floket e lemuara dhe me shkelqeim si te Beyonce jane gjithmone in. Gjate drejtimit te flokeve tuaj me hekur ju duhet te perdorni nje sprej mbrojtes per flokun tuaj ne menyre qe t’ju shmangeni ashpersimit te flokut tuaj.

6. Ktheni floket tuaj mbrapa dhe drejt

Kim Kardashian me floket e saj te kthyera mbrapa po duket seksi. Ju me nje hekur ne banesen tuaj mund te fitoni pamjen e flokeve te saj. Pastaj beni nje grim te thjeshte dhe ne duart tuaja vendosni gell, dhe me pellembe te duarve tuaja filloni ti lemoni floket nga maja e flokut deri te kurora disa here. Kjo ben qe floket tuaja te hiqen nga fytyra dhe te dukeni me bukur. Dhe ne fund vendosni llak ne pjesen e perparme te flokeve vetem per ti mbajtur nga renia perpara.

7.


Pamja e modeles se Victoria Secret- Candice Swanepoel eshte shum e mire, e pelqyeshme nga te gjithe.
Duhet qe floket tuaja ti ndani ne dy pjese, pjesen perpara filloni ta beni nje bishtalec frances duke filluar nga ana e majte dhe duke e perfunduar te pjesa e flokeve ne anen e djathte.
Pastaj merrni floket e mbetura ne anen e djatht beni bashk me bishtalecin franec dhe i kapni me nje llastik te holl elastik, per ti mbajtur floket mbrapa veshit tuaj.
Ne fund floket e mbetura kthehen ne anen e djatht dhe dredhen, dhe do te dukenit shum bukur me ket lloj floku.

 8.Floket me ngjyre te thyera


Kaqurelat e Khloe Kardashian duken ekstra te mrekullueshme fale disa fijeve te flokeve te saj qe i ka lyer me ngjyr karameli.
Edhe ju do te dukeni shum bukur nese do te bisedonit me koloristin tuaj per ngjyrosje e disa fijeve te flokut tuaj dhe nese do ti benit floket tuaj ne kete menyre.

9.Mblidhni floket tuaja te gjitha mbrapa


Do te dukeni shum bukur me menyren e kapjes se flokeve tuaja si Taylor Swift.
Ngacmojeni rrenjen tuaj dhe dergoni floket prapa nga shpina pastaj kapni floket tuaja dhe beni formen e tyre sinje simite (kulaq) duke lene jasht skajet e flokeve.

10.Floket tuaja te leshuara drejt


Kaqurrelat e lirshme dhe te leshuara jane in edhe ket vit, do te dukeni seksi nese do ti beni floket tuaja si Reese Witherspoon. Ju duhet qe balluket ti leni te leshuara dhe te kthyera ne njeren ane ne ballin tuaj ndersa efekti me i mire per dukje sa me te mire te flokeve tuaj do te ishte nese floku juaj eshte i gjate, i shendoshe dhe i imet. Me kaqurrela te leshuara dhe te lirshme do te dukenit shume bukur.

11.Floket tuaja kaqurrela ben qe ju te dukeni madheshtore


Per te bere floket ne kete menyre si te Alicia Keys, duhet te merrni nje hekur 1-inch shufer, i beni floket spirale rreth asaj shufre, floket behen dredha te bukura dhe te zbutura (qeta). Pastaj floket i ktheni ne njeren ane ndersa ana tjeter e mbetur kthehet mbas veshit tuaj. Ne fund hedhni disa pika serum ne menyre qe kaqurrelat tuaja te shendrisin.

12.Luani me nje stil ndyshe me floket tuaja


Deshironi qe floket tuaja te jene falce-te rreme, te shkurtra?. Ndani flokun ne njeren ane dhe beni rrolesa te medha dhe te nxehta te cilatperkohesisht shkurtojn flokun tuaj si  Amy Adams beri ketu.

13.Hedhni floket tuaja ne njeren ane te mbeshtjellura


Per ti bere floket ne kete menyre si  Becki Newton, ju duhet qe floket tuaja ti kthenine njeren ane dhe ti beni simite (kulaq) te madhe, ose nje rreth i rrumbullaket mbi qafen tuaj.
Per tu realizuar kjo procedur ju duhet flokun tuaj ta keni te terur dhe te pahekurosur, i mblidhni floket ne njeren ane dhe balluket i leshoni pak nga pjesa ku behet rrethi i rrumbullaket.

14.Nje krehje e lehte e flokeve tuaj

Stili i flokeve te Hilary Duff eshte shum seksi dhe ju do te dukenit shume bukur me kete stil te flokeve.
Duhet qe ti leshoni floket pastaj duhet qe pjesen e flokeve mbrapa ti kapni lirshem ndersa pjesen perpara ti leshoni dhe ti leniashtu te shkarravitura, dote dukeni shum seksi me kete stil floku.

15.

Eva Mendes duket shume bukur me ket stil te kapjes se flokeve. Kjo menyre eshte e leht dhe super cute.
Duhet qe floket ne kuroren tuaj ti fryni dhe ti kapni krejt floket ne fund, te beni nje bisht, dhe pjesa perpara te lihet e leshuar dhe mbas veshit. Duhet te perdorni pak llak flokesh ne menyr qe te rrin floket, do te dukeni shume seksi.

16.Rritja e flokeve tuaja natyrale

Blake Lively me kete stil te flokeve me te vertet duket seksi.
Laget krejt floku me nje llak per flok prej rrajes deri ne fund te maja e flokut, para tharjes, pastaj thahen floket dhe ne fund me nje 1–inch shufer thehet floku prej gjyses deri ne maje. Eshte menyre shume e mire dhe e lehte per tu realizuar.

17.Floke te thjeshta natyrale

Stili i flokeve si Mary-Kate Olsen mund te krijohet lehte ne floke te thata.
Mund te perdorni nje sprej ti lagnivetem pak floket dhe me gishta tibeni pak fije te holla te flokeve, fijet e flokeve i sillni neper gishta dhe i shkaperderdhni floket, do te dukeni shume seksi.

18.Beni flokun tuaj me një Twist


Deshironi stil flokesh si Lauren Conrad?.
Merrni dy pjese te holla te flokeve dhe i ktheni mbrapa pastaj me kunja (llastik) kapni ato dy pjese. Per shkelqim te flokut pastaj perdorni nje hekur vigan shufer.
Do te dukeni shume bukur.

19. Floket e shtruara seksi

Nese e keni prerjen e flokeve tuaja me shtresa si Gabrielle Union do te dukeni gjithmon bukur.
Floket duhet te jene te pa hekurosur dhe me nje brush te trash rrumbullaket si brenda edhe jashte flokut do ti jepni flokut tuaj nje pamje seksi.

20.Mbani flokun e lirshem

Stili i flokeve i Jessica Biel duket shume seksi.
Perdorni shkum ne floket e lagura, pastaj terhiqe flokun ne nivelin e veshit dhe kapi mbrapa me kunja (tela) dhe fito nje sitl te flokeve te leshuara dhe do te ndiheni shume komod.

21.Zgjidhni (perdorni) aksesore guximshem


Dekoroj floket tuaja te gjata dhe te leshuara me nje shirit terheqes dhe ngjyr ari si  Nicole Richie.
Do te dukeshit seksi dhe terheqese po ashtu me kete gjest do te tegonit nje guxim te madh qe disa femra ngurojne ta bejne.

22.Kthej dhe kapi floket mbrapa


Me nje stil gjysme lloj krehjeje si Sienna Miller do te dukeshit seksi.
Pjesa e flokeve perpara lehet e leshuar deri ne gjysme ato rrin ashtu te valezuara ndersa pjesa tjeter e flokeve mbrapa kapet bisht por kurora behet me e madhe pra fryhet theksohet dhe ne fund behet nje bisht ne qafe.

23.Shkelqimi per floket tuaja eshte shume me rendesi

Nese do te deshironit qe floku juaj te duket si i Emily Blun duhet te perdorni nje serum per te shkelqyer floku juaj. Para dhe pas larjes se flokut tuaj perdoret serum dhe pastaj thahet floku.
Nese keni floke te bukura vendosni pak sprey (llak) larg nga rrenja, floku juaj do te shkelqej, pastaj do te dukeni seksi.